bonus reklamları forumları

2018 Yılında Tüm Türkiye Twitter’da Bitcoin’i Konuştu

Türkiye Twitter’da Bitcoin’i KonuştuTwitter, Türkiye’de 2018 yılında en çok konuşulan konuları açıkladı. Twitter’ın verilerine göre, teknoloji alanında bu yıl en çok bitcoin konuşuldu.

Bitcoin ile birlikte hayatımıza giren blockchain, cryptocurrency gibi kavramlar, kısa bir sürede Türkiye’nin en çok konuştuğu konular oldu.

Türkçesi ‘blok zinciri’ olan, bloklar adı verilen, sürekli büyüyen bir kayıt listesi olan blockchain; digital para birimi olan bitcoin ve nakite çevrilebilen bir sanal unsur olan kripto para, tüm dünyayı büyük etkisi altına alan teknolojik unsurlar olarak göze çarpıyor.

Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre Twitter’ın verilerinde, Türkiye’nin digital para kavramlarına ilgisi büyük: Ülkemizde, Twitter’da 2018 yılında teknoloji alanında en çok “bitcoin,” “crptocurrency” ve “blockchain” hashtagleri kullanıldı.

Teknoloji alanında popülerliğiyle öne çıkan bu konseptler, genel olarak da Türkiye’nin 2018 yılında en çok konuştuğu konular arasında üst sıralarda.

Twitter’da 2018 yılında Türkiye’nin en çok konuştuğu teknoloji hashtagleri şu şekilde sıralandı:

Bitcoin
Blockchain
Cryptocurrency

Türkiye’de 2018 yılında teknoloji alanında en çok etkileşime geçilen hesaplar da Twitter tarafından açıkladı. Teknoloji sohbetlerinde en çok bahsi geçen isim, verilere göre Samsung’un eski kıdemli yöneticilerinden Tansu Yeğen (@TansuYegen) oldu. Tansu Yeğen’i aelfblockchain (@aelfblockchain) hesabı ve Tesla CEO’su Elon Musk (@elonmusk) izledi.

Content Protection by DMCA.com

İlk yorumu siz yapın "2018 Yılında Tüm Türkiye Twitter’da Bitcoin’i Konuştu"

Yorum Gönder

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak


*