Fatih Terim'den büyük jest

Fatih Terim

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, milli takımda görevine son verilmesinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu’ndan aldığı tazminatı Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışladı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan başarılı hocanın avukatı Rezan Epözdemir, Terim’in yargılama sürecinde kendilerine tazminatı Çocuk Esirgeme Kurumu’na bağışlama yönünde talimat verdiğini, bundan sonraki hukuki mücadelelerinin tazminatın Çocuk Esirgeme Kurumu’na gitmesi için yapılacağını söyledi.


BİLDİRİM YAPTIK


Epözdemır, “Yargılama sürecinde hoca bize talimat vermişti Ancak ‘yargılamayı etkilemeye teşebbüs olur’ diye bunu hayata geçirmedik” dedi. An itibariyle tazminatın yargılama harç ve masrafları hariç 6 milyon lira tuttuğunu kaydeden Rezan Epözdemir şöyle devam etti: Bizim davamızın konusu 13 milyon lira… Biz Yargıtay’da bu hükmedilen 6 milyon liranın daha yukarılara çıkacağını düşünüyoruz. Fakat ister 6 milyon olsun ister 13 milyon nihayetinde biz tamamını bağışlamış olduk.Terim’in TFF ile olan tazminat davasını yürüten Avukat Rezan Epözdemir, alacakları parayı bağışlamak istediklerini bildirdiklerini söyledi. Epözdemir, “Hem Futbol Federasyonu’na hem de Çocuk Esirgeme Kurumu’na bir ihtarname gönderdik. Yargılama sonucunda hükmedilecek olan tazminatın ve faizin tamamını Çocuk Esirgeme Kurumuna bağışladığımızı, Fatih Terim adına çocukların eğitim sağlık ve diğer ihtiyaçlarının giderilmesi için kullanılmasına atıf yaptık” diye konuştu.


NELER YAŞANDI?


2013 yılında Milli Takımlar Futbol Direktörlüğü görevine gelen teknik direktör Fatih Terim’in sözleşmesi 26 Temmuz 2016’da Alaçatı’da Selahattin Aydoğdu adlı kebapçıyı ‘dövdüğü’ gerekçesiyle feshedilmişti.

* Sözleşmesinin haksız yere feshedildiği iddiasıyla yargıya başvuran Fatih Terim’in bu başvurusunu inceleyen mahkeme, TFF’nin ünlü teknik adama 9 milyon lira civarında tazminat ödemesine hükmetmişti.

* Tarafların itirazları üzerine Bölge Adliye Mahkemesi tazminatın 6 milyon lira olarak ödenmesine karar vermişti.

KİRALIK GERİ DÖNEBİLİR


Ozan Kabak, Bundesliga’da iyi bir sezon geçiriyor… Fakat Stuttgart düşme potasında… 8 haftada hemen üstünde yer alan Schalke’yi geçemezse küme düşecek. Alman ekibinin düşmesi durumunda Ozan eğer talip çıkmazsa kiralık olarak Galatasaray’a dönecek. İki takım arasında centilmenlik anlaşmanın olduğu belirtiliyor.


Kaynak: Fotomaç

İlk yorumu siz yapın "Fatih Terim'den büyük jest"

Yorum Gönder

E-Posta adresiniz yayınlanmayacak


*